I'm a Web Developer,
Chess player,
Roller skater
and above all BLONDE!

My Resume About

Agata

Statystycznie biedny Polak

Ej, słyszeliście o tym, że panuje bieda w naszym kraju? I mamy dość wysoki procent bezrobocia? I wszyscy uciekają z Polski? Przypomniałam sobie o tym patrząc na wszystkich ludzi dookoła. Ludzi, którzy mają na nogach buty firm Adidas, Nike, New Balance, Vans, Converse. Buty, które kosztują więcej niż miesięczne wynagrodzenie za pracę weekendową...

Ja nie mówię tu o garstce osób. Spójrzcie na młode osoby. Co drugi delikwent ma markowe obuwie i to nie byle jakie! To najmodniejsze - najdroższe. No dobra, ale wzrok mi wędruje coraz wyżej. Oho, torebka Michaela Korsa. Może już nie ma szału na nie tak jak w poprzednim sezonie, ale doceniane są nadal. Tu jakość idzie w parze z ceną. Kosztują tyle co marketowy laptop.

Iphone w ręku też jest. Ale to już w niewielkiej ilości. Widzę w większości starsze wersje przeplatane z Samsungami. Na to mogę przymknąć oko, zwykle smartfony się dostaje w okazyjnej promocji telefonii komórkowej (czyt. tatuś dostał na firmę).

Za oknem popyla chłopak w Ray-Banach, a kawałek dalej stoi dziewczyna ubrana w koszulę z kolekcji Anji Rubik dla Mohito.

Ciekawa sprawa. Codziennie mijam ludzi na ulicy, którzy mają na sobie droższe rzeczy niż wszystkie moje ciuchy razem wzięte. I to w przeróżnym wieku. Zaczynając od tych, którzy o pracy nawet jeszcze nie marzą, a kończąc na tych, którzy są posiadaczami emerytury (tak, istnieje jeszcze coś takiego).

Kończę, bo Pan na lewo chyba się zorientował, że uporczywie się gapię na jego Roshe Run.
Nie wiem z którego bezrobocia oni czerpią tę kasę, ale też chcę!